Новина

MC.today виграли суд у видавця delo.ua

12/ 10/ 2020

Почнемо понеділок з приємного :) Ксенія Проконова, партнер SBH Law Offices в Україні, і адвокат Роман Лиходід захистили в суді інтереси онлайн-медіа MC.Today.

Передісторія справи

Влітку минулого року MC Today випустили розслідування, де розповіли, як працює схема розміщення в ЗМІ замовних матеріалів, скільки коштує очорнити опонента, зняти небажану статтю та розмістити матеріал без плашки «Реклама». Коли MC Today готували розслідування, то в числі інших видань написали в «Капітал». В одному з листів «Капітал» згадав, що вони «тісно працюють з національним порталом delo.ua». Перевіривши всю інформацію, редакція MC Today вирішила, що цю цитату варто додати в матеріал.

Після публікації матеріалу delo.ua прислали коментар про те, що вони не співпрацюють з «Капіталом». MC Today додали їх коментар до статті і забули про неї.

Історія отримала несподіване продовження через півроку. MC Today прилетів судовий позов від видавництва «Економіка» (володіє Delo.ua, MMR і WOMO). У позові від MC.Today вимагали написати, що інформація про співпрацю «Капіталу» з delo.ua є недостовірною і опублікувати спростування.

Юридичні моменти: чому MC.today виграли справу?

Проблема для «нападників» полягала в тому, що згідно із законом, недостатньо подати позов на того, хто поширив інформацію. Потрібно ще з'ясувати, хто цю інформацію озвучив. У нашому випадку - юристи «Економіки» повинні були встановити, хто відповідав від імені «Капіталу», і зробити його співвідповідачем.

Доказів того, що твердження про співпрацю двох видань неправдиве - юристи з «Економіки» не надали, також вони і не спростовували наявність листування.

Наші аргументи в суді: 

  • нікому не цікавий автор статті. Судитися відразу вирішили тільки з нами;
  • позивачу не спало на думку звернутися з питаннями до «Капіталу», який нібито порочить їхнє чесне ім'я заявами про співпрацю;
  • позивач не має ніякого відношення до delo.ua — власником доменного імені delo.ua є інша компанія: ТОВ «Видавництво" Економіка"»;
  • хтось із «Капіталу» написав, автор статті лише показав публічно цю переписку. Автор статті не сам придумав цю інформацію. Це як звинувачувати камеру в тому, що ти бовкнув зайвого на відео;
  • delo.ua вже скористалося правом на відповідь — і MC Today розмістили їх коментар в статті. Що ще потрібно?

 

Детальніше читайте за посиланням.

MC.today виграли суд у видавця delo.ua
Новина

08/10/2021

Вітаємо з Днем юриста

MC.today виграли суд у видавця delo.ua
Новина

30/09/2021

Ми відкрили офіс на Кіпрі

MC.today виграли суд у видавця delo.ua
Новина

23/09/2021

Ми в пошуках талановитого помічника юриста в м. Києві.

MC.today виграли суд у видавця delo.ua
Новина

02/04/2021

Нашу команду покидає керуючий партнер SBH Law Offices Ukraine адвокат Ксенія Проконова