Адвокат, Україна
Спеціалізація:

Корпоративне право, M&A

Інтелектуальна власність

Податкове право

Договірне право

Трудове право

IT


Мови:
українська, російська, англійська

Спеціальний дозвіл (ліцензія) на право здійснення адвокатської діяльності № 1791 видано на підставі рішення Ради адвокатів Полтавської області від 25.07.2017 р. №10

Адвокат, Україна

Марина застосовує системний підхід у вирішенні професійних завдань, володіє хорошими комунікативними навичками.

Має досвід в сфері податкового / корпоративного структурування угод і супроводу правового аудиту (Legal Due Diligence) в рамках інвестиційного раунду.

Має значний досвід в організації, структуруванні та супроводі комерційної діяльності компаній, в тому числі й компаній-нерезидентів України (в сферах e-commerce, інвестиційної діяльності, дистрибуції, IT, ринку фінансових послуг).

У тому числі має досвід в сфері консультування з питань оподаткування, захисту прав інтелектуальної власності, аналізу можливих ризиків в бізнес-процесах і підготовці рекомендацій щодо їх нівелювання.

Практикує з 2005 року.

Адвокат, Україна
 • Юридичний супровід Legal Due Diligence для української національної компанії в рамках інвестиційного раунду за участю європейських інвесторів.
 • Юридичний супровід отримання інвестицій від венчурного фонду та іноземних інвесторів.
 • Розробка і впровадження корпоративних і податкових рішень з урахуванням особливостей бізнес-моделі в рамках діяльності українського національного e-commerce проекту.
 • Юридичний супровід і реалізація низки проектів у сфері корпоративного права (супровід процесів виділення, приєднання юридичних осіб).
 • Юридичний супровід ряду проектів в сфері надання фінансових послуг фінансовими компаніями та іншими учасниками ринку фінансових послуг (супровід процесів в сфері інститутів спільного інвестування: корпоративний інвестиційний фонд, пайовий інвестиційний фонд, торговці цінними паперами).
 • Юридичний супровід оформлення передачі програмного забезпечення та прав інтелектуальної власності на нього як на території України, так і за її межами.
 • Юридичний супровід реєстрації об'єктів інтелектуальної власності.
 • Юридичний супровід змін корпоративної структури в групі компаній в різних юрисдикціях: реєстрація, ліквідація компаній, проведення різних корпоративних змін.
 • Участь в робочій групі з розробки ряду пропозицій щодо внесення змін до законодавства України в рамках законодавчої ініціативи в сфері легалізації ринку старих авто для українського автомобільного e-commerce проекту.
Адвокат, Україна

Донецький національний університет.

Економіко-правовий факультет, спеціальність «Правознавство».

Адвокат, Україна
 • Selection, Management, and Evaluation of the External Consultant's Work, 2017. Corporate Counsel Handbook, 2017 «CEE Legal Matters».
 • Deal 5: Head of Legal at e-Tachki Marina Makarova on Investment from TA Ventures, 2016. «CEE Legal Matters».